Prawa autorskie

Prawa autorskie do tej witryny – Leszek Korolkiewicz

Prawa do domeny internetowej stefangarczynski.pl – Katarzyna Dąbrowska-Zielińska

Prawa majątkowe do książek – Katarzyna Dąbrowska-Zielińska

Prawa autorskie do artykułów i innych materiałów tu opublikowanych należą do ich autorów, jak każdorazowo zaznaczono przez podanie źródła.

Serwis zawiera szereg materiałów archiwalnych, które w wielu przypadkach były pierwotnie opublikowane w wydawnictwach prasowych, które dziś już nie istnieją. Dołożono starań by ustalić odnośne prawa, co – jak dotąd (2017 r.)  wykazało, że należą one do spadkobierczyni po Stefanie i Zofii  Garczyńskich – Katarzyny Dąbrowskiej-Zielińskiej. Pochodzenia niektórych materiałów nie znamy – są wzięte z wycinków prasowych (archiwum domowe) bez adnotacji źródła.
W tej sytuacji przyjmujemy – w dobrej wierze – interpretację praw do tych materiałów wg Ustawy o prawie autorskim z zastosowaniem tzw. prawa przedruku prasowego dotyczącego możliwości rozpowszechniania „przeglądów publikacji i utworów rozpowszechnionych” oraz „krótkich streszczeń rozpowszechnionych utworów” (art. 25 ust. 1 pkt 3 i 5 w zw. z ust. 4) oraz zgodnie z prawem cytatu (art. 29 ust. 1).
Publikowanie tych archiwaliów związane jest z misją serwisu – przywrócenia pamięci o Autorze i jego pracach – i nie ma celu komercyjnego.
W przypadku gdy osoba lub firma rości sobie prawa do konkretnego materiału – prosimy o kontakt celem ustalenia warunków albo wycofania materiału z serwisu.

Udzielamy zezwolenia na używanie przytoczonych tu fragmentów utworów z powołaniem na źródło w następujący sposób (przykład):

xxx – z „O radości” Stefana Garczyńskiego, wg www.stefangarczynski.pl (lub z powołaniem na konkretną książkę).

Szczegółowe prawa do pełnych wydań książek będą każdorazowo ustalane w momencie ich publikacji.

 

		
0
0
Podziel się / Share Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmail
Zobacz jeszcze / See also Facebookpinterest