Archiwum z v.1

dawne logo
Dawne logo strony

W pierwszej wersji tej strony istniała  prosta Książka Gości (potem zlikwidowana ze względu na wpisy-spam) oraz namiastka wpisów o kolejnych nowościach.

Poniżej parę przykładów z tego, co się zachowało i co jeszcze ma jakieś powiązanie z tą stroną.
Od 2010 r. strona nie była aktualizowana ze względu na niesprawność pierwotnego edytora, w którym była zrobiona.
Uwaganiektóre linki mogą być już nieaktualne.

„Nowości”

(od nowszych po najstarsze)

[18/05/2010] Wspomnienie o S. Garczyńskim

Przeczytaj ciekawe wspomnienie o S. Garczyńskim – http://www.franciszkanska3.pl/247/egzamin_z_codziennosci,9629.html (dzięki uprzejmości Agnieszki Kruszyńskiej)

[03/12/2009] Komunikat specjalny!!!
Książka „O dawaniu” dostępna w pełnej wersji.   [dostęp zastrzeżony]
[] Nowości grudzień 2008
Zablokowanie Księgi Gości
[08/03/2008] Przedstawiam nowy serwis
Nowy mój serwis związany z książkami   [już go nie ma]
[27/01/2007] Dodany blog administratora.
Utworzyłem osobistego bloga na tematy związane głównie z moimi serwisami, w szczególności tym o Stefanie Garczyńskim. Jest to kolejna możliwość (poza Księgą Gości i mailami) naszej komunikacji. Adres bloga www.etsaman.blox.pl . Zapraszam![22/12/2006] Życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok
„Przyszła nareszcie chwila ciszy uroczystej, Stało się – między ludzi wszedł Mistrz – Wiekuisty” Cyprian Kamil  Norwid
[] Nowości 21.12.2006
Dodaliśmy prezentację książki „Błąd. Źródła. Unikanie”.
Dodaliśmy zapowiadany e-book „Błąd. Źródła. Unikanie”. Był w zasadzie gotowy we wrześniu, ale zawierał zbyt wiele drobnych usterek, by go wtedy „uwolnić” [dostęp limitowany].
[18/06/2006] Księga Gości
Dodaliśmy prostą Księgę Gości. (Dół lewego menu). Zapraszamy!
[10.04.2006] Kolejny e-book prezentacyjny
Informujemy o e-booku prezentującym książkę „O dawaniu”
Informujemy o kolejnym e-booku „O dawaniu” , który powstał pod koniec marca na podstawie ksiażki Stefana Garczyńskiego z 1985 r. Ze wstępu redakcyjnego:

Ta niewielka książeczka jest psychologiczną rozprawką spełniającą prawie rygory naukowe – systematycznie rozpatruje najróżniejsze aspekty tematu i powołuje liczne źródła, w tym naukowe (przypisy).

Jest doskonałym materiałem pomocniczym dla studentów i uczniów, którym przyjdzie zająć się tematem cnót altruizmu, skromności, współodczuwania, uczynności, dobrych manier itd.

Gdy czyta się o tych cnotach i ich niuansach, to jakby robiło się rachunek sumienia: a jaki ja jestem? Jest to książka dla młodzieży ale także rodziców, którzy chcą wszczepić dzieciom wartościowe zasady.

Widać też, jak modne dziś pierwiastki ezoteryczne o wspólnocie dusz, o tym, że bliźni jest innym ja – są stare jak świat.

Ale warto o nich przypominać.

Szerszy opis książki znajdziecie w dziale Utwory – po kliknięciu w tytuł pozycji.

Darmowe fragmenty prezentacyjne można ściągnąć z http://www.stefangarczynski.pl/gratisy/o_dawaniu-fragment.pdf  [stary link – aktualny jest w Gratisy]

[20/02/2006] Nowy ebook

Wydaliśmy w postaci e-booka prezentację książki „Razem, ale jak” …

Wydaliśmy drugiego e-booka – „Razem, ale jak” – na podstawie książki  S. Garczyńskiego o tym tytule.

Ze wstępu redakcyjnego:

Razem, ale jak? to książka dla młodzieży. Można ją traktować jako elementarz savoir-vivre, ale nie w szerokim zakresie wszelkiego dobrego zachowania, ale w dziedzinie, która jest bodajże najważniejsza i najbardziej dziś istotna – komunikacji międzyludzkiej.

Jak zjednywać sobie przyjaciół, jak się zaprezentować, a nawet błyszczeć, jak przezwyciężać nieśmiałość i inne swoje wady, jak ciekawie rozmawiać, jak mieć czas na wszystko – to tematy przydatne prywatnie i zawodowo. Savoir-vivre nabiera tu dosłownego znaczenia, zbliża się do pojęcia samokształcenia i samorozwoju.

Opis książki znajdziecie wkrótce w dziale Utwory po kliknięciu w tytuł pozycji.

Dostępne są fragmenty prezentacyjne e-booka do ściągniecia z http://www.stefangarczynski.pl/gratisy/razem-fragmenty.pdf  [stary link – aktualny będzie w Gratisy]

Zachęcamy do zapoznania się!

LK

[5/01/2006] Pierwszy e-book Stefana Garczyńskiego – „O radości”
Wydaliśmy e-booka prezentacyjnego na podstawie książki „O radości” …

Wydaliśmy pierwszego e-booka na podstawie książki „O radości” (wydanie 1983 r.)

Obecna wersja: plik pdf, 780kB. Stron 91, format A4.

Opis książki znajdziecie w dziale Utwory, klikając na tytuł „O radości”.

Fragment ze wstępu redakcyjnego:

Niniejsza książka przypomina spotykane ostatnio pozycje z serii Balsam dla duszy, ale chronologicznie je wyprzedza i jest polskim dziełem, nawiązującym często do realiów i problemów naszej rzeczywistości – i to tej najcięższej – wojennej i komunistycznej.

Wziąwszy pod uwagę okres jej powstania (stan wojenny), optymizm i ładunek ciepła zawarty w książce powoduje, że jesteśmy pełni podziwu dla autora.

Sporo w niej poezji w postaci cytatów, ale w ogóle jest to miejscami niemalże czysta poezja – chociaż pisana prozą. Mimo podobieństwa z tytułu do książki W. Tatarkiewicza „O szczęściu„, i mimo pewnych aspiracji przeglądu całości tematu, nie jest to dzieło naukowe ani mentorskie – jest to raczej relacja prosto z życia i od serca.

Darmowe fragmenty prezentacyjne dostępne są z http://www.stefangarczynski.pl/gratisy/by_nie_przeminac.pdf
[stary link – aktualny będzie w Gratisy]

[23/12/2005] Debiut serwisu

Uruchomiliśmy wstępną wersję serwisu StefanGarczyński.pl – jeszcze bez mechanizmów, ale z zasobem artykułów, wspomnieniem, prowizoryczna bibliografią. Wkrótce pierwszy e-book na bazie książek Autora.

Tymczasowa wersja będzie roboczo hostowana w Netlook.pl w ramach serwisu eboox.pl, a w 2006 w docelowym miejscu (vbiz.pl) i pod swoim adresem domeny.

Serdecznie zapraszamy

Leszek Korolkiewicz – właściciel i administrator strony

Księga Gości

(od nowszych po najstarsze, pisownia oryginalna)

[2008-12 – zablokowanie księgi]

Zofia Wiśniewska – 2008-04-22 12:02
„Po latach ponownie wracam do książek Stefana Garczyńskiego a mam ich 12. Zaczęłam od \”Błyskotek o współżyciu\”. Ech, żeby w dzisiejszych czasach ktoś tak pisywał. A jego porady życiowe? Są wciąż aktualne a dziś może i nawet bardziej potrzebne niż przed laty. Dziękuję Administratorowi strony za jej stworzenie.”

Alina Kropska – 2008-04-15 23:47
„Niedawno dowiedziałam się że mój kuzyn przygotowuje kronikę rodu Garczynskich z którego wywodzili sie moi pradziadkowie i dziadkowie. Ciekawi mnie czy Pan Stefan miał rodzine w Niechanowie?”
Admin – 2008-01-24 21:20
„Witam w 2008 i życzę aby był szczęśliwy! Nasza witryna trwa trochę we \”śnie zimowym\” – trwają prace nad innymi projektami (patrz blog: etsaman.blox.pl); w szczególności myślę o umieszczeniu e-booków, które stworzę na podstawie książek Pana Stefana, na szerszej platformie publikacji elektronicznych , ale to wymaga wielu przygotowań – i od strony e-booków i od strony owej platformy… Pozdrawiam”

Andrzej Maria Borkowski- Londyn – 2007-08-16 15:37
„I ja cieszę sie z tej strony i gratuluję pomysłu. Odpowiadajac krótko na pytanie pani Wandy o rodzinne koligacje Stefana, chce potwierdzić ze to ta sama rodzina o korzeniach na pograniczu Pomorza Kaszubskiego i Kociewia. Stefan nie jest w bezposredniej linii potomkiem Stefana, poety, przyjaciela Mickiewicza. bo ten nie mial dzieci, ale to ta sama rodzina, w ktorej jest tez inny jeszcze ważny Stefan Garczynski (tym razem praszczur naszego pisarza) wojewoda poznański i wazny pisarz polityczny XVIII wieku, autor Anatomi Rzyczypospolitej Polskiej, zmarły w roku 1755 – Garczyńscy przeniesli sie z pomorza do Zbąszynia jeszcze w 1644, ale to juz szczególy niwazne pewno. Jeszcze jedno, ojciec naszego Stefana, Tadeusz tez byl troche pisarzem, dziennikarzem głownie i sportowcem ktory reprezentował Polskę w jednej z przedwojennych Olimpiad . Nie bede wiecej zanudzal rodzinnymi sprawami. Samego Stefana bardzo lubiłem, a jego zona przyłozyc do serca -zycze powodzenia , bede tu zaglądał – Andrzej”

[ten wpis jest istotnym przyczynkiem do biogramu]

karo – 2007-01-13 19:53
„Bardzo jestem rad z tej strony. Myślę, iż należy zachować i przekazywać dla natępnych pokoleń te wszystkie konstatacje Stefana Garczyńskiego, aby życie było piękniejsze, lepsze i szczęśliwsze dla każdego i wszystkich….”

tomasz – 2006-10-26 00:14
„Książki Stefana Garczyńskiego czytam od 1973 r , idę z nimi przez życie .On jest na mojej liście najbardziej szanowanym autorem . Bardzo jestem Ci wdzięczny STEFANIE.:)”

Wanda – 2006-07-26 09:47
„Czy Stefan Garczynski jest z rodziny poety romantycznego Stefana Garczynskiego?”

Admin – 2006-06-22 15:40
„Witam Adama, \”Błąd. Źródła. Unikanie.\” może przygotujemy w postaci e-booka przed końcem wakacji 🙂 Pozdrawiam serdecznie”

Adam – 2006-06-21 13:01
„Kupie okazyjnie \”Błąd, żródła, unikanie\”. A może wydacie wkrótce tę ksiązkę? Adam xxx@webd.pl

 


Liczę na dalsze podobne informacje – tym razem na adres admina lub jako komentarze do wpisów na blogu.


A poniżej przykład wyglądu (grafika bez szczegółów)  starej wersji – na podstawie strony głównej.

 

		
0
0
Podziel się / Share Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmail
Zobacz jeszcze / See also Facebookpinterest