Jak rozmawiać?

 

 

Udostępniamy kolejnego ebooka na podstawie książki Stefana Garczyńskiego Rozmawiać? Tak. Ale jak?

Tytuł przypomina książkę autora Razem, ale jak? W obu chodzi o ważny, poprawny i twórczy  kontakt między ludźmi, w którym rozmowa odgrywa zasadnicza rolę.
We wstępie do książki czytamy:

„Piszę o kulturze rozmowy, bo kultura w znaczeniu, w jakim tu tego słowa używam, to „wysoki poziom czegoś, zwłaszcza rozwoju intelektualnego i moralnego, ogłada, takt…” Postaram się więc opisać, na czym w rozmowie polegają poziom i takt i jak je osiągnąć. Ponieważ według słownika kultura to także „uprawa roli dla otrzymania plonu”, będę mówić o takim uprawianiu rozmowy, które zaspokaja niektóre potrzeby psychiczne, sprawia przyjemność i przynosi pożytek”.

Ta stosunkowo niewielka książeczka stanowi popularną kontynuację książek Sztuka rozmowy i O prowadzeniu rozmowy.
Nie rozpisując się odsyłam do opisu książki, gdzie znajdziesz o niej więcej refleksji, mały fragment i dostęp do jej bezpłatnej wersji w formie ebooka (4 formaty).
Ebook był przygotowany nieco pospiesznie (możliwość paru błędów w składzie?) by zdążyć przed Świętami Bożego Narodzenia i ewentualnymi wyjazdami rodzinnymi i … podarować Ci tego ebooka jako prezencik. Zachęcam do pożytecznej, lekkiej lektury.
W związku ze Świętami i Nowym Rokiem pozwól,  że złożę też życzenia wierszykiem, który ułożyłem:

Mija rok i Święta już …
Życzę Ci: wiary i nadziei
w świecie wielkich zmian i burz,
miłości w dużej ilości
rodzinnego ciepła i zdrowia
białej śnieżnej pierzyny
dla światła i uroków zimy.

 

1+

3 myśli na temat “Jak rozmawiać?

  1. A propos formatów mobilnych dla ebooków.
    MOBI jest formatem plików dedykowanym dla publikacji elektronicznych stworzonym przez francuską firmę Mobipocket S.A., a obecnie obsługującym głównie czytniki Kindle stworzone przez Amazona. Częstym problemem podczas korzystania z Kindle i plików w formacie MOBI jest przesyłanie ich na urządzenie. Opcji przesłania ebooków na ten konkretny czytnik jest kilka. Można posłużyć się opcją „Send to Kindle Apps”, aplikacją Calibre, przesłać pliki w wiadomości e-mail, skonfigurować automatyczną wysyłkę plików, a także wgrać ebooki przy pomocy kabla USB.

    Epub na telefon (smartfona)
    EPUB jest nowoczesnym formatem, który obecnie stał się standardem publikacji ebooków. Format ten umożliwia zmienianie wielkości czy rodzaju fontu, a także pozwala na dopasowanie wyświetlanego tekstu do ekranu, na którym jest odczytywany. To duża zaleta podczas czytania ebooków na ekranie smartfona, ponieważ tekst pozostaje czytelny. EPUB najlepiej ze wszystkich formatów sprawdza się przy czytaniu książek na telefonach komórkowych (zwłaszcza smartfonach). Aby odtworzyć pliki w tym formacie, należy pobrać na urządzenie odpowiednią aplikację obsługującą pliki EPUB.

    0

Napisz odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.