Startowa/home

Ta witryna jest poświęcona pamięci i twórczości
Stefana Garczyńskiego
(1920-1993)
– pisarza, publicysty, nauczyciela i niezwykłego człowieka.

To jest strona pomocnicza, która służy głownie do powrotu do bloga z zagłębionych stron tej witryny – jeśli ktoś nie zauważy że zawsze jest to możliwe po kliknięciu w tytuł witryny na górze.
Blog jest miejscem nowości oraz naturalną stroną startową  po wpisaniu adresu www.StefanGarczyński.pl.

Jeśli jednak trafisz tu z przeglądarki jako do pierwszej strony tej witryny, to poniżej powtarzam osobiste wprowadzenie administratora do twórczości pisarza (fragmenty i modyfikacja ze wstępu do pierwszej zdigitizowanej książki Autora – O radości).


Udostępniamy pierwsze utwory z serii niezapomnianych dzieł Stefana Garczyńskiego, które chcemy wskrzesić po dłuższej przerwie wydawniczej i na nowo szeroko udostępnić za pośrednictwem Internetu.
Książki te niewątpliwie na to zasługują. Autor dotyka w nich problemów istotnych dla każdego człowieka: jak dobrze żyć, jak układać poprawnie relacje w rodzinie i w społeczeństwie, jak się uczyć, jak sprawnie myśleć i nie popełniać błędów, jak dyskutować itd. – wszystkie te tematy przedstawiając w popularnej i lekkiej formie, przesyconej kulturą, humorem i błyskotliwością. Książki te często przypominają spotykane ostatnio pozycje z serii Balsam dla duszy, ale chronologicznie je wyprzedzają i są polskim dziełem, nawiązującym często do realiów i problemów naszej rzeczywistości – i to tej najcięższej – wojennej i komunistycznej.
Wziąwszy pod uwagę okres ich powstania (w tym stan wojenny), optymizm i ładunek ciepła zawarty w książkach powoduje, że jesteśmy pełni podziwu dla autora. Sporo w nich nawet  poezji w postaci cytatów, ale w ogóle jest to miejscami niemalże czysta poezja – chociaż pisana prozą. Mimo pewnych aspiracji przeglądu całości tematów, nie są to dzieła naukowe ani mentorskie – jest to raczej relacja prosto z życia i od serca.
Dzisiejsze młode pokolenie bywa sfrustrowane, zagubione, czasem zatraca umiejętność cieszenia się powszednimi sprawami, ale na pewno jest wrażliwe i potrafi, jak sądzimy, pomimo różnicy w języku i „czasach”, dostrzec wartość  wiedzy, optymizmu i radości w tych dziełach.
Z tego względu pragniemy dedykować ją zwłaszcza młodzieży. Pouczający jest dostrzegalny fakt, że nowe pokolenia odkrywają nowe pola dla radości, tak jak obecnie szeroki dostęp do muzyki i to w coraz większej odmianie form, nowe formy komunikacji międzyludzkiej i to w zasięgu globalnym, większe możliwości podróżowania, nowe zawody pozwalające znajdować radość w nowych formach twórczości, zabawki technologiczne, nowe sporty i rozrywki, wygodniejsze życie, itd.
Ten trend odkrywania nowego … jest radosny. Złożenie nowych i starych pobudek do radości daje nam szersze jej spektrum. Zamierzona seria przewidzianych do wznowienia książek Stefana Garczyńskiego to przeważnie pozycje o charakterze poradników, a przez to dobrze nadające się do formy e-książek, w których łatwo szybko coś wyszukać lub wydrukować ciekawy akapit.
Sylwetka autora przedstawiona jest na stronie internetowej www.stefangarczynski.pl, tamże będą prezentowane dalsze pozycje wydawnicze, archiwum artykułów autora oraz opinie, recenzje i wspomnienia o Panu Stefanie.

Ponieważ udostępniamy dzieła Autora w postaci ebooków, to dla krótkiego wprowadzenia w ich formaty i sposób odczytywania zobacz informacje do których odsyła podstrona Pobranie Ebooka.


Wspomóż tę stronę i czytelnictwo

 

		
2+

 

2+
Podziel się / Share Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmail
Zobacz jeszcze / See also Facebookpinterest